בית / אימון עיסקי

אימון עיסקי

Meamentsh_Sliders_24_04_14

בעלי עסקים קטנים ובינוניים שואלים את עצמם לא פעם את השאלה "מי יכול לעזור לי לקדם את העסק?"

לפעמים הם שואלים את עצמם את השאלה הזו כמה פעמים ביום. בייחוד באותם ימים שלא כל כך נחמד להיזכר בהם. ימים שבהם יש בעיות בתזרים המזומנים, הלקוחות לא זורמים בהמוניהם ימים שבעל העסק זוכה לעיתים לשיחה ממנהל הבנק על קושי בהיקף המסגרת. ימים שהמתחרים מורידים מחירים והופכים את התחרות לקשה ואגרסיבית. בקיצור, ימים שבהם בעל העסק מגיע לשאלה היותר קשה ממנה הוא מנסה לברוח– אולי כל זה לא שווה!?

בעלי עסקים המכירים את התחושה הזו מחפשים מזור ומענה בפיתרונות כגון: הכשרות, קורסים, סדנאות. אבל איכשהו למרות הידע החדש, למרות האוירה הטובה בסדנא, למרות המרצה הכריזמטי, משהו חסר.

מהו "המשהו" הזה?

מניסיוני, כמאמן עיסקי, למדתי לזהות שהמשהו הזה הוא פשוט מאוד! יחס האישי, ראיה אוהבת, מאמינה ומכבדת את העסק ועוד יותר את בעל העסק.

ראית עין בעין עם בעל העסק את  העסק. אבל לא כפי שהוא חווה אותו ביום יום המתיש לעיתים, אלא ראיית פוטנציאל העסק בשיא גדלותו ותיפארתו. הראיה את בעל העסק כאדם מאושר, שמח, גאה ומצליח בעסק שלו. העסק שהוא חלם, יזם והוציא לפועל בעשר אצבעותיו.

זה מהותו הבסיסית של האימון העסיקי בשיטת המאמנטש!

אז מה יכול לתת לך, בעל העסק, האימון העיסקי?

אספתי כאן ארבע היגדים אותם  אני שומע מלקוחותי תכופות והם עונים על השאלה:מה עשה לך? האימון העסיקי?. לאן הביא אותך האימון העיסקי?

"האימון העסקי החזיר לי את החלום של העסק הגדול שלי, זה שחלמתי כשהקמתי אותו!"

מדהים אותי לא פעם לראות כמה קל לאבד חלום! בעל עסק יוצא לדרך היזמית העיסקית בהמון חששות אך מצוייד באמונה התמימה, במובן החיובי של המילה, שיש בכוחו לעשות את זה. הוא מעיז הוא נוטל סיכונים, הוא חושש ופוחד אבל הוא מתגבר ועושה מעשה ויוצא לדרך. לזכותו ולרשותו עומד "בונוס למתחילים" אותו הוא מקבל בדמות עידוד מהסביבה, ואשראי נדיב שמוכנים לתת לו שותפים שונים לדרך שנדבקים מההתלהבות שלו.

אבל מהר מאוד הוא מגלה שלהקים עסק בהתלהבות זה סיפור אחד, לשמר את ההתלהבות מול עומס מטלות יומ-יומיות זה סיפור אחר. הרבה פעמים בעל העסק הקטן מוצא את עצמו עוסק בהמון דברים שהוא לא תיכנן, או לא הביא בחשבון. לקוחות קשים, קשיי גביה, בעיות רגולציה לא מתוכננות, קשיים בשיווק ומכירות ועוד ועוד.

כמה קל אז לאבד את החלום! כמה קל להתחיל לחשוש שאולי הכל טעות. אולי לא היה טעם בכל המהלך הזה.

האימון העיסקי היא דרך נהדרת להתחבר לחלום הגדול. החלום העיסקי שכמעט אבד ונשכח. לפעמים מספיק רק לעזור לבעל העסק להתחבר לחלום מחדש  על מנת להניע בעוצמה  את גלגלי המוטביציה והיכולות המופלאות של בעל העסק ולהביא אותו לשלב הבא שלו!

"האימון העיסקי הוביל אותי לגלות את האומץ, הנחישות והעצמה להרים את עסק שלי"

לא פעם החששות המצטברות אצל בעל העסק גורמות לו אט אט לשקוע במעגל קסמים של תחושות קשות. הוא מתחיל לחשוב שאולי הוא לא ראוי לעסק גדול. הוא חושב לפעמים שלאחרים מגיע ולא לא מגיע. והפחדים והחששות הממלאים אותו מחלחלים לפעילות שלו, לעובדים שלו, לספקים ולדרך העמידה שלו מול הלקוחות. אלו האחרונים, החשובים ביותר לקיום כל עסק, מצויידים בחוש ריח מפותח, כמו של צבי בר, ומיד כשהם מרחים את חוסר הביטחון של בעל העסק, חוסר הערכה העצמית שלו הם  מסיקים מסקנות ונוטשים. אם בעל העסק לא מאמין בעצמו, מדוע שהם יאמינו בו?

האימון העיסקי היא הדרך לגלות את מעיין האומץ, הנחישות, ההעזה, ההתמדה והיצירתיות שחיונים כל כך לבעל העסק על מנת לבצע את המהפכה ולהסיט את העסק ממסלול דעיכה ושקיעה למסלול צמיחה ושיגשוג.

"בעזרת האימון העיסקי הפכתי לראשונה למנהיג העסק שלי"

בעלי עסקים קטנים מומחים גדולים בתחום המקצועי שלהם. זה מה שדוחף אותם לפעילות עצמאית, הידיעה שיש להם ידע, ניסיון, כישורים, יכולות ומשאבים שאין לאחרים ובכוחם להציע אותם לשוק.

אבל מעטים בעלי עסקים שמביאים בחשבון שההבדל המהותי בין בעל עסק עצמאי המומחה בתחומו לבין אותו אדם העובד כמומחה בתור שכיר, היא המנהיגות!

לא פעם אני שומע בעלי עסקים קטנים משתוממים, הרי הם עסק קטן הם בעצם One man show, אז מה המשמעות של היותם מנהיגים? אין להם בכלל עובדים בעסק??

באימון עיסקי מגלה בעל העסק, שהוא מנהיג את השוק, את הלקוחות ומולם הוא חייב להופיע במלוא עוצמתו האישיותית והמקצועית כמנהיג. אבל את זה הוא לא למד בשום מקום!

אימון עיסקי היא הדרך לגלות את המנהיג שבך, המנהיג שיוביל את הלקוחות והעסק למטרתן המשותפת.

"בעזרת האימון העיסקי פיתחתי את הדרך, האסטרטגיה והכלים שהקפיצו את העסק שלי קדימה"

אימון לא עוסק אך ורק בתובנות או הבניה רגשית ואישית נכונה, למרות שהם תנאי הכרחי לכל התקדמות עיסקית. אימון עוסק במציאת הדרכים המעשיות כיצד ליישם וכיצד להוציא לפועל את הכוונות והחלומות של בעל העסק.

במהלך תהליך האימון המאמן והמתאמן חוברים יחד למסע משותף של השגת מטרות, הצבת ייעדים, לו"ז, משימות שנובעות מהכיוון הראוי והנכון שהמתאמן מגדיר.

אימון הוא הדרך לשאול לאן הולכים, להבין מדוע הולכים, לאיזה תכלית הולכים ולענות גם על השאלות באיזה דרך הולכים ומה לוקחים לדרך.

במשך כל עיסוקי עם בעלי עסקים למדתי שאימון עיסקי איננו מותרות, אימון עיסקי ממוקד ויעיל הוא תנאי לשיגשוג ופריחה. אימון עסקי הוא ההשקעה הכי טובה שבעל העסק משקיע בעסק שלו. השקעה בו עצמו ובעתיד שלו!

כנס לקישור הבא ומלא את הטופס ונבדוק ביחד את התאמתך לתהליך האימון העיסקי של המאמנטש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן